O konferencji

WUD Silesia to wydarzenie poświęcone tematyce UX (User Experience) i usability, które na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń na Górnym Śląsku.

Konferencja organizowana jest w ramach ogólnoświatowej inicjatywy World Usability Day (Światowego Dnia Użyteczności), zapoczątkowanej przez Usability Professionals Association, stowarzyszenie zrzeszające profesjonalistów branży UX z całego świata.

Misją WUD Silesia jest popularyzacja wiedzy na temat projektowania użytecznych produktów i usług, ale także szersze spojrzenie na tematykę usability. Wychodząc z założenia, że użyteczność dotyczy nie tylko rozwiązań IT, udało się stworzyć konferencję, która w wieloaspektowy sposób podejmuje to zagadnienie.

2016

Zrównoważony
rozwój

WUD Silesia to bezpłatne wydarzenie edukacyjne inspirowane międzynarodową inicjatywą World Usability Day. W ramach śląskiej edycji, od 7 lat wspólnie budujemy przestrzenie dla wymiany wiedzy związanej z projektowaniem użytecznych rozwiązań. Wykłady, warsztaty praktyczne i działania artystyczo-eksperymentalnych, wspierają zdobywanie nowej wiedzy i podkreślają istotę dyskusji o roli projektantów we współczesnym świecie.

Poprzednie edycje

2015

Innowacja

Kiedy mówimy o Innowacji, to okazuję się, że każdy z nas ma swoją definicję tego zjawiska. Również podczas ostatniej edycji WUD Silesia zaproszeni goście opowiadali o różnych aspektach tego pojecia, w edukacji, technologii, w miejscu pracy, w instytucjach publicznych, w sztuce... jak i w domowym survivalu. Konferencja odbyła się we współpracy z ASP w Katowicach. Nad jej organizacją pracowało kilkudziesięciu wolontariuszy ze Śląska, a odwiedziło nas ponad 400 uczestników.

Organizatorem tej edycji była firma Future Processing Sp. z o.o..

2014

Engagement

Pod hasłem Zaangażowanie w ramach piątej edycji konferencji, przygotowaliśmy interaktywną i moderowaną przestrzeń wystawienniczą w Muzeum Śląskim. Na Auli głownej i w salach warstatowych poruszano wątki dotyczące współpracy, zespołowości, projektów międzykulturowych, technologicznych ruchów społecznych, angażujących rozwiązań cyfrowych, pracy partycypacyjnej, a w przestrzeniach wystawienniczych mieliśmy okazję zintegrować się angażująć w gry i zabawy przygotowane przez zespół WUD FUN. Imprezę zakończyło widowiskowe "odpalenie" maszyny Goldberga, specjalnie na tę okazję zbudowanej.

Organizatorem tej edycji była firma Future Processing Sp. z o.o..

2013

Healthcare

Konferencja pod tematem przewodnim Healthcare: Collaborating for better Systems zrealizowana została we współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym. Główne wydarzenia konferencyjne - wykłady ekspertów z Polski, USA i Wielkiej Brytanii, warsztaty i prezentacje - odbyły się na terenie kampusu ŚUM w Zabrzu. Całość wydarzenia zamykała prezentacje współpracy organizatorów WUD Silesia z Integracyjnym Klubem Sportowym "Jeźdźcy" nad międzynarodowym turniejem rugby na wózkach.

Organizatorem tej edycji była firma Future Processing Sp. z o.o..

2012

Finance

W trakcie trzeciej edycji WUD Silesia rozmawialiśmy o Użyteczności Systemów Finansowych w nowoczesnych przestrzeniach CINiBA w Katowicach. Poza wykładami i warsztatami ekspertów z Polski, Francji i Wielkiej Brytanii, przegotowaliśmy panel dyskusyjny, na którym omawiany był realizowany przez zespół organizatorów projekt związany z tworzeniem rozwiązań cyfrowych dla osób z Pokolenia +55. Konferencja spotkała się z dużym zainteresowaniem projektantów ale i osób związanych z edukacją, biznesem i organizacjami pozarządowymi.

Organizatorem tej edycji była firma Future Processing Sp. z o.o..

2011

Education

Designing for Social Change - Jak działania projektowe wpływaja na przemiany społeczne? W słynnej Hali Kapelusz w Parku Śląskim w Chorzowie przygotowaliśmy przestrzeń kreatywną, w której odbywały się warsztaty, wykłady, wernisaż i performance artystyczny oraz koncert jazzowy. W wydarzeniu wzięło udział około 400 uczestników z całej Polski.

Organizatorem tej edycji była firma Future Processing Sp. z o.o..

2010

Communication

Pierwsza edycja WUD Silesia poruszała zagadnienie Komunikacji. Ten ogromny temat poruszony został z wielu perspektyw, od kwestii technologicznych i systemowych, po komunikację interpersonalną na dedykowanych uczesnikom warsztatach teatralnych. Pierwszej konferencji towarzyszyły happeningi w przestrzeni miejskiej, konkurs oraz wystawa fotograficzna. Wydarzenie odbyło się na terenie Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Organizatorem tej edycji była firma Future Processing Sp. z o.o..

ORGANIZATOR

Partner

MECENAS

Patroni medialni